Kiteen 70. talvikisat

T U L O K S E T

© Kiteen Urheilijat

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; M16; N16; M20; M18; N18
; N20; N50; MYL; NYL; N40; M50; M40; M60; M70; M75

N8 Naiset 8 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lila Riissanen           Liperin Hiihtoseura          6.53,55      0.00,00
  2. Kaisa Elisa Kostamo      Kiteen Urheilijat            8.04,70      1.11,15
  3. Viivi Vuorikari          Kiteen Urheilijat            8.23,17      1.29,62
  4. Sarah Ylitalo            Kiteen Urheilijat            9.48,88      2.55,33
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oliver Viitanen          Kerimäen Urheilijat          6.02,69      0.00,00
  2. Topias Jauho             Joutsenon Kullervo           6.23,63      0.20,94
  3. Johannes Könttä          Liperin Hiihtoseura          7.53,21      1.50,52
  4. Janrik Tiainen           Kiteen Urheilijat            9.10,50      3.07,81
  5. Tino Rahunen             Kiteen Urheilijat           12.29,66      6.26,97
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lotta Peltola            Joensuun Kataja              7.02,46      0.00,00
  2. Noora Hukka              Joensuun Kataja              7.10,36      0.07,90
  3. Suvi Niskanen            Kiihtelysvaaran Urheilij     7.20,08      0.17,62
  4. Eevi Kaartinen           Tohmajärven Urheilijat       7.20,72      0.18,26
  5. Lotta Lindholm           Savonlinnan Hiihtoseura      7.21,63      0.19,17
  6. Heta Huttunen            Joensuun Kataja              7.32,58      0.30,12
  7. Saana Martiskainen       Joensuun Kataja              7.33,50      0.31,04
  8. Siiri Kontkanen          Liperin Hiihtoseura          7.41,62      0.39,16
  9. Hanne Juntunen           Pyhäselän Urheilijat         7.59,16      0.56,70
 10. Anni Saarelainen         Liperin Hiihtoseura          8.09,19      1.06,73
 11. Hanna Emilia Kostamo     Kiteen Urheilijat            8.24,63      1.22,17
 12. Liivia Parkkonen         Kiteen Urheilijat            8.25,93      1.23,47
 13. Kristiina Rinta-Jaskari  Joutsenon Kullervo           8.30,04      1.27,58
 14. Venla Vuorikari          Kiteen Urheilijat            8.34,56      1.32,10
 15. Sofi Reijonen            Liperin Hiihtoseura          9.09,14      2.06,68
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eelis Jauho              Joutsenon Kullervo           6.55,03      0.00,00
  2. Konsta Malinen           Liperin Hiihtoseura          7.19,40      0.24,37
  3. Veikka Viinisalo         Joensuun Kataja              7.26,76      0.31,73
  4. Lauri Laamanen           Pyhäselän Urheilijat         7.31,34      0.36,31
  5. Voitto Voutilainen       Joensuun Kataja              7.44,65      0.49,62
  6. Topi Ahlqvist            Tohmajärven Urheilijat       8.21,19      1.26,16
  7. Martti Ikonen            Kiteen Urheilijat            8.38,25      1.43,22
  8. Leevi Väistö             Tohmajärven Urheilijat       8.44,05      1.49,02
  9. Luka Tiainen             Kiteen Urheilijat           10.08,27      3.13,24
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ella-Sofia Kaiponen      Savonlinnan Hiihtoseura     10.34,93      0.00,00
  2. Siiri Lindholm           Savonlinnan Hiihtoseura     10.46,35      0.11,42
  3. Janna-Julia Tilaeus      Rantasalmen Urheilijat      11.10,17      0.35,24
  4. Nella Voutilainen        Joensuun Kataja             11.10,92      0.35,99
  5. Iiris Voutilainen        Joensuun Kataja             11.46,42      1.11,49
  6. Venla Räikkönen          Imatran Urheilijat          12.17,60      1.42,67
  7. Mandi Mäkinen            Joensuun Kataja             12.20,49      1.45,56
  8. Wilma Liljeqvist         Joensuun Kataja             12.42,82      2.07,89
  9. Elsa Kairikko            Savonlinnan Hiihtoseura     12.43,07      2.08,14
 10. Jasmin Huuho             Kiteen Urheilijat           12.48,39      2.13,46
 11. Sira Riissanen           Liperin Hiihtoseura         13.21,17      2.46,24
 12. Jenny Miettinen          Pyhäselän Urheilijat        13.23,71      2.48,78
 13. Siiri Martiskainen       Joensuun Kataja             13.30,20      2.55,27
 14. Salla Niskanen           Kiihtelysvaaran Urheilij    14.15,38      3.40,45
 15. Veera Kinnunen           Liperin Hiihtoseura         14.46,93      4.12,00
 16. Tiina Elina Kostamo      Kiteen Urheilijat           15.23,62      4.48,69

Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Urho Huttunen            Joensuun Kataja             11.01,74      0.00,00
  2. Nuutti Seppänen          Sulkavan Urheilijat 41      11.10,23      0.08,49
  3. Veikka Huuskonen         Rantasalmen Urheilijat      11.23,91      0.22,17
  4. Henri-Mikael Kaari       Joensuun Kataja             11.25,19      0.23,45
  5. Kasperi Rinta-Jaskari    Joutsenon Kullervo          11.45,45      0.43,71
  6. Aleksi Kojo              Joensuun Kataja             11.45,51      0.43,77
  7. Johannes Kääriö          Sulkavan Urheilijat 41      12.44,02      1.42,28
  8. Aapo Partinen            Kiteen Urheilijat           13.27,31      2.25,57
  9. Henrik Juntunen          Pyhäselän Urheilijat        13.40,80      2.39,06
 10. Aapo Eemil Herman RautiaiKiihtelysvaaran Urheilij    14.08,46      3.06,72

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Inka Hämäläinen          Kontiolahden Urheilijat      9.23,79      0.00,00
  2. Elina Sainio             Lappeen Riento              10.16,08      0.52,29
  3. Alina Tikka              Joensuun Kataja             10.17,85      0.54,06
  4. Lotta Kairikko           Savonlinnan Hiihtoseura     10.19,30      0.55,51
  5. Bertta Silvennoinen      Joensuun Kataja             10.36,50      1.12,71
  6. Eevi Laatikainen         Imatran Urheilijat          10.54,94      1.31,15
  7. Eevi Kettunen            Polvijärven Vauhti          11.15,76      1.51,97
  8. Aada Rautiainen          Kiihtelysvaaran Urheilij    12.08,12      2.44,33
  9. Hertta Juntunen          Pyhäselän Urheilijat        12.37,00      3.13,21

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Väinö Kontkanen          Liperin Hiihtoseura         17.03,10      0.00,00
  2. Juuso Jormanainen        Ilomantsin Urheilijat       17.05,47      0.02,37
  3. Eero Sinkko              Lappeen Riento              18.05,02      1.01,92
  4. Valtteri Mäkelä          Joensuun Kataja             18.14,54      1.11,44
  5. Viktor Liljeqvist        Joensuun Kataja             18.30,33      1.27,23
  6. Atte Räikkönen           Imatran Urheilijat          18.36,20      1.33,10
  7. Ville Huuskonen          Rantasalmen Urheilijat      19.20,36      2.17,26
  8. Jami Rinta-Jaskari       Joutsenon Kullervo          19.46,78      2.43,68
  9. Tuukka Viinisalo         Liperin Hiihtoseura         20.46,36      3.43,26
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Arttu Turtiainen         Kerimäen Urheilijat         14.50,32      0.00,00
  2. Matti Mansikka           Liperin Hiihtoseura         15.09,31      0.18,99
  3. Valtteri Huuskonen       Rantasalmen Urheilijat      15.49,62      0.59,30
  4. Rasmus Räikkönen         Imatran Urheilijat          16.04,05      1.13,73
  5. Luukas Mäkelä            Liperin Hiihtoseura         16.07,86      1.17,54
  6. Lassi Valta              Pyhäselän Urheilijat        16.11,13      1.20,81
  7. Juuso Varis              Liperin Hiihtoseura         16.35,95      1.45,63
  8. Antti Seppänen           Sulkavan Urheilijat 41      17.34,75      2.44,43
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kiia Karttunen           Imatran Urheilijat          18.05,82      0.00,00
  2. Iida-Emilia Kaiponen     Savonlinnan Hiihtoseura     18.34,91      0.29,09
  3. Vilma Pylkkänen          Savonlinnan Hiihtoseura     18.40,71      0.34,89
  4. Veera Kuronen            Tohmajärven Urheilijat      18.50,48      0.44,66
  5. Iida Sallinen            Pyhäselän Urheilijat        19.15,96      1.10,14
  6. Lotta Aumakallio         Lappeen Riento              19.52,15      1.46,33
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Markus Kasanen           Liperin Hiihtoseura         28.51,12      0.00,00
  2. Joonas Sinkkonen         Imatran Urheilijat          29.44,76      0.53,64
  3. Konsta Vanhanen          Kiteen Urheilijat           33.12,86      4.21,74
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juho Repo                Simpeleen Urheilijat        31.17,59      0.00,00
  2. Saku Miettinen           Joutsenon Kullervo          31.24,51      0.06,92
  3. Eemeli Tavi              Kiteen Urheilijat           32.56,52      1.38,93
  4. Juuso Kuosma             Maaningan Mahti             33.19,87      2.02,28
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Laura Laatikainen        Imatran Urheilijat          20.01,22      0.00,00
  2. Noora Juutinen           Ilomantsin Urheilijat       22.48,16      2.46,94
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Annika Piiparinen        Lieksan Hiihtoseura         18.10,45      0.00,00
  2. Moona-Susanna Havula     Pyhäselän Urheilijat        18.42,87      0.32,42
Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kaija Pyöriäinen         Joensuun Kataja             10.17,87      0.00,00
  2. Jaana Mäkelä             Polvijärven Vauhti          12.21,56      2.03,69
  3. Liisa Kämäräinen         Rantasalmen Urheilijat      12.25,82      2.07,95
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ville Happonen           Kiteen Urheilijat           27.30,98      0.00,00
  2. Ilari Nissinen           Joensuun Kataja             28.33,44      1.02,46
  3. Petteri Nissinen         Joensuun Kataja             28.53,26      1.22,28
  4. Tuukka Gröhn             Joensuun Kataja             29.06,42      1.35,44
  5. Jaakko Suutari           Kontiolahden Urheilijat     29.27,28      1.56,30
  6. Jarkko Sinkkonen         Imatran Urheilijat          29.37,17      2.06,19
  7. Jari Turtiainen          Savonlinnan Hiihtoseura     29.51,22      2.20,24
  8. Anssi Hakulinen          Kiteen Urheilijat           30.17,85      2.46,87
  9. Juha Jormanainen         Ilomantsin Urheilijat       30.37,30      3.06,32
 10. Lauri Vaahto             Pakilan Veto                31.01,60      3.30,62
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Merja Eronen             Joroisten Urheilijat        16.09,13      0.00,00
  2. Netta Tuhkanen           Rantasalmen Urheilijat      17.24,79      1.15,66
  3. Aino Laamanen            Enon Kisa-Pojat             20.42,49      4.33,36
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Maarit Talonen           Joensuun Kataja             18.42,94      0.00,00
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Timo Makkonen            Kontiolahden Urheilijat     14.44,05      0.00,00
  2. Jarmo Kuusitaipale       Kontiolahden Urheilijat     14.59,99      0.15,94
  3. Jari Turunen             Juvan Urheilijat            15.14,50      0.30,45
  4. Jukka Kotiranta          KUNNASNIEMEN KUNTO          15.27,32      0.43,27
  5. Antti Pöyhönen           Maaningan Mahti             15.33,47      0.49,42
  6. Harri Miettinen          Joutsenon Kullervo          15.52,06      1.08,01
  7. Heikki Hämäläinen        Juvan Urheilijat            16.34,85      1.50,80
  8. Arto Tilaeus             Rantasalmen Urheilijat      17.24,44      2.40,39
  9. Reijo Tolsa              Virolahden Sampo            17.29,95      2.45,90

Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jukka-Pekka Huuskonen    Rantasalmen Urheilijat      14.29,61      0.00,00
  2. Jussi Väänänen           Nurmeksen Sepot             15.32,86      1.03,25
  3. Ari Niskanen             Kiihtelysvaaran Urheilij    15.42,97      1.13,36
  4. Jarkko Jauho             Joutsenon Kullervo          15.46,63      1.17,02
  5. Mika Huuho               Kiteen Urheilijat           16.48,73      2.19,12

 Keskeyttäneitä   1
  - 159.  40213365  Mikko Turunen            Leppävirran Viri
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jorma Honkanen           Maaningan Mahti              8.45,60      0.00,00
  2. Juha Ovaska              Ruokolahden Raju             8.57,19      0.11,59
  3. Aito Pennanen            Kiuruveden Urheilijat        9.18,57      0.32,97
  4. Aarne Vartiainen         Simpeleen Urheilijat         9.42,78      0.57,18
  5. Viljo Martiskainen       Ilomantsin Urheilijat        9.45,39      0.59,79
  6. Hannu Leskinen           Kiteen Urheilijat            9.46,11      1.00,51
  7. Jouko Räsänen            Siilinjärven Hiihtoseura     9.47,61      1.02,01
  8. Veikko Kosunen           Kontiolahden Urheilijat      9.53,87      1.08,27
  9. Voitto Parikka           Polvijärven Vauhti          10.30,67      1.45,07
Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Antti Juhani Silvan      Ilomantsin Urheilijat        9.30,53      0.00,00
  2. Keijo Kosonen            Parikkalan Urheilijat       10.15,74      0.45,21
  3. Lauri Mikkonen           Kontiolahden Urheilijat     11.07,77      1.37,24
  4. Mauri Siimestö           Polvijärven Vauhti          11.12,51      1.41,98
  5. Yrjö Tuovinen            Juuan Jänne                 12.32,18      3.01,65
Sarjaluettelo

M75 Miehet 75 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Paavo Lappalainen        Kontiolahden Urheilijat     10.27,76      0.00,00
  2. Esko Hyvärinen           Polvijärven Vauhti          10.44,63      0.16,87
  3. Yrjö Makkonen            Joensuun Kataja             11.41,06      1.13,30
Sarjaluettelo