Kiteen 70. talvikisat

L Ä H T Ö L I S T A

© Kiteen Urheilijat

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; M16; N16; M20; M18; N18
; N20; N50; MYL; NYL; N40; M50; M40; M60; M70; M75

N8 Naiset 8 vuotta 1.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.01.00            N8           1  Sarah Ylitalo           Kiteen Urheilijat
11.01.30  60269877  N8           2  Kaisa Elisa Kostamo     Kiteen Urheilijat
11.02.00  60135031  N8           3  Lila Riissanen          Liperin Hiihtoseura
11.02.30  60300507  N8           4  Viivi Vuorikari         Kiteen Urheilijat

Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1.5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.03.30  60182547  M8           6  Janrik Tiainen          Kiteen Urheilijat
11.04.00  60174451  M8           7  Topias Jauho            Joutsenon Kullervo
11.04.30  60296857  M8           8  Johannes Könttä         Liperin Hiihtoseura
11.05.00  60185457  M8           9  Tino Rahunen            Kiteen Urheilijat
11.05.30  40476363  M8          10  Oliver Viitanen         Kerimäen Urheilijat

Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.06.30  60196806  N10         12  Lotta Peltola           Joensuun Kataja
11.07.00  40354905  N10         13  Hanne Juntunen          Pyhäselän Urheilijat
11.07.30  40269023  N10         14  Saana Martiskainen      Joensuun Kataja
11.08.00  40354210  N10         15  Lotta Lindholm          SavonlHS
11.08.30  40302150  N10         16  Eevi Kaartinen          TohmUrh
11.09.00  60180182  N10         17  Kristiina Rinta-Jaskari Joutsenon Kullervo
11.09.30  40362908  N10         18  Liivia Parkkonen        Kiteen Urheilijat
11.10.00  40414178  N10         19  Siiri Kontkanen         Liperin Hiihtoseura
11.10.30  40362906  N10         20  Hanna Emilia Kostamo    Kiteen Urheilijat
11.11.00  40454874  N10         21  Heta Huttunen           Joensuun Kataja
11.11.30  40306757  N10         22  Sofi Reijonen           Liperin Hiihtoseura
11.12.00  40454871  N10         23  Noora Hukka             Joensuun Kataja
11.12.30  60146314  N10         24  Venla Vuorikari         Kiteen Urheilijat
11.13.00  40361799  N10         25  Suvi Niskanen           KiihtUrheil
11.13.30  40392203  N10         26  Anni Saarelainen        Liperin Hiihtoseura

Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.14.30  40454884  M10         28  Veikka Viinisalo        Joensuun Kataja
11.15.00  40460892  M10         29  Topi Ahlqvist           TohmUrh
11.15.30  40350887  M10         30  Eelis Jauho             Joutsenon Kullervo
11.16.00  60182548  M10         31  Luka Tiainen            Kiteen Urheilijat
11.16.30  40419849  M10         32  Lauri Laamanen          Pyhäselän Urheilijat
11.17.00  60213592  M10         33  Martti Ikonen           Kiteen Urheilijat
11.17.30  40460897  M10         34  Leevi Väistö            TohmUrh
11.18.00  40334349  M10         35  Voitto Voutilainen      Joensuun Kataja
11.18.30  40474400  M10         36  Konsta Malinen          Liperin Hiihtoseura

Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.19.30  40267263  N12         38  Nella Voutilainen       Joensuun Kataja
11.20.00  40343159  N12         39  Jenny Miettinen         Pyhäselän Urheilijat
11.20.30  40436378  N12         40  Peppi Seppänen          Kerimäen Urheilijat
11.21.00  40078304  N12         41  Janna-Julia Tilaeus     RantUrh
11.21.30  40229135  N12         42  Salla Niskanen          KiihtUrheil
11.22.00  40152801  N12         43  Ella-Sofia Kaiponen     SavonlHS
11.22.30  40064841  N12         44  Wilma Liljeqvist        Joensuun Kataja
11.23.00  40355332  N12         45  Sira Riissanen          Liperin Hiihtoseura
11.23.30  40354827  N12         46  Mandi Mäkinen           Joensuun Kataja
11.24.00  40414204  N12         47  Jasmin Huuho            Kiteen Urheilijat
11.24.30  40267267  N12         48  Iiris Voutilainen       Joensuun Kataja
11.25.00  40344586  N12         49  Siiri Lindholm          SavonlHS
11.25.30  40345313  N12         50  Venla Räikkönen         Imatran Urheilijat
11.26.00  40302153  N12         51  Tiina Elina Kostamo     Kiteen Urheilijat
11.26.30  40269029  N12         52  Siiri Martiskainen      Joensuun Kataja
11.27.00  40391498  N12         53  Elsa Kairikko           SavonlHS
11.27.30  40239124  N12         54  Veera Kinnunen          Liperin Hiihtoseura

Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.28.30  40345398  M12         56  Nuutti Seppänen         SulkUrh41
11.29.00  40397001  M12         57  Urho Huttunen           Joensuun Kataja
11.29.30  40140654  M12         58  Veikka Huuskonen        RantUrh
11.30.00  40414274  M12         59  Aapo Partinen           Kiteen Urheilijat
11.30.30  40407930  M12         60  Johannes Kääriö         SulkUrh41
11.31.00  40454879  M12         61  Aleksi Kojo             Joensuun Kataja
11.31.30  40151146  M12         62  Henrik Juntunen         Pyhäselän Urheilijat
11.32.00  40417129  M12         63  Kasperi Rinta-Jaskari   Joutsenon Kullervo
11.32.30  40131560  M12         64  Jose Tiainen            Kiteen Urheilijat
11.33.00  40405889  M12         65  Aapo Eemil Herman RautiaKiihtUrheil
11.33.30  40214679  M12         66  Henri-Mikael Kaari      Joensuun Kataja

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.34.30  40384759  N14         68  Bertta Silvennoinen     Joensuun Kataja
11.35.00  40405358  N14         69  Aada Rautiainen         KiihtUrheil
11.35.30  40332352  N14         70  Inka Hämäläinen         KontUrh
11.36.00  40394694  N14         71  Sesilia Jolkkonen       Polvijärven Vauhti
11.36.30  34583425  N14         72  Elina Sainio            Lappeen Riento
11.37.00  40218857  N14         73  Eevi Laatikainen        Imatran Urheilijat
11.37.30  40151145  N14         74  Hertta Juntunen         Pyhäselän Urheilijat
11.38.00  40457355  N14         75  Eevi Kettunen           Polvijärven Vauhti
11.38.30  40271478  N14         76  Alina Tikka             Joensuun Kataja
11.39.00  40208479  N14         77  Ella Repo               Simpeleen Urheilijat
11.39.30  40345719  N14         78  Lotta Kairikko          SavonlHS

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.40.30  40224556  M14         80  Väinö Kontkanen         Liperin Hiihtoseura
11.41.00  40345312  M14         81  Atte Räikkönen          Imatran Urheilijat
11.41.30  40121502  M14         82  Eero Sinkko             Lappeen Riento
11.42.00  40140373  M14         83  Ville Huuskonen         RantUrh
11.42.30  40163773  M14         84  Valtteri Mäkelä         Joensuun Kataja
11.43.00  40292391  M14         85  Tuukka Viinisalo        Liperin Hiihtoseura
11.43.30  40212664  M14         86  Viktor Liljeqvist       Joensuun Kataja
11.44.00  40299748  M14         87  Juuso Jormanainen       IlomUrh
11.44.30  40098426  M14         88  Jami Rinta-Jaskari      Joutsenon Kullervo

Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.45.30  33666055  M16         90  Matti Mansikka          Liperin Hiihtoseura
11.46.00  34488494  M16         91  Valtteri Huuskonen      RantUrh
11.46.30  34569902  M16         92  Antti Seppänen          SulkUrh41
11.47.00  34321292  M16         93  Luukas Mäkelä           Liperin Hiihtoseura
11.47.30  34470907  M16         94  Rasmus Räikkönen        Imatran Urheilijat
11.48.00  40053990  M16         95  Arttu Turtiainen        Kerimäen Urheilijat
11.48.30  40223389  M16         96  Lassi Valta             Pyhäselän Urheilijat
11.49.00  33665014  M16         97  Juuso Varis             Liperin Hiihtoseura

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.50.00  40146357  N16         99  Lotta Aumakallio        Lappeen Riento
11.50.30  40056332  N16        100  Vilma Pylkkänen         SavonlHS
11.51.00  40401018  N16        101  Iida Sallinen           Pyhäselän Urheilijat
11.51.30  40122087  N16        102  Iida-Emilia Kaiponen    SavonlHS
11.52.00  40008092  N16        103  Kiia Karttunen          Imatran Urheilijat
11.52.30  40413433  N16        104  Veera Kuronen           TohmUrh

Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.53.30  31793289  M20        106  Joonas Sinkkonen        Imatran Urheilijat
11.54.00  34504857  M20        107  Markus Kasanen          Liperin Hiihtoseura
11.54.30  33253251  M20        108  Konsta Vanhanen         Kiteen Urheilijat

Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.55.30  40221236  M18        110  Juuso Kuosma            Maaningan Mahti
11.56.00  34595251  M18        111  Eemeli Tavi             Kiteen Urheilijat
11.56.30  34539246  M18        112  Juho Repo               Simpeleen Urheilijat
11.57.00  34522664  M18        113  Saku Miettinen          Joutsenon Kullervo

Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.58.00  34109472  N18        115  Laura Laatikainen       Imatran Urheilijat
11.58.30  40414515  N18        116  Noora Juutinen          IlomUrh

Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.59.30  32720141  N20        118  Annika Piiparinen       Lieksan Hiihtoseura
12.00.00  40463527  N20        119  Moona-Susanna Havula    Pyhäselän Urheilijat

Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.01.00  30027794  N50        121  Kaija Pyöriäinen        Joensuun Kataja
12.01.30  40207797  N50        122  Liisa Kämäräinen        RantUrh
12.02.00  40394670  N50        123  Jaana Mäkelä            Polvijärven Vauhti

Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.03.00  28490281  MYL        125  Tuukka Gröhn            Joensuun Kataja
12.03.30  30363827  MYL        126  Jari Turtiainen         SavonlHS
12.04.00  26784342  MYL        127  Ilari Nissinen          Joensuun Kataja
12.04.30  27430750  MYL        128  Anssi Hakulinen         Kiteen Urheilijat
12.05.00  28945697  MYL        129  Jarkko Sinkkonen        Imatran Urheilijat
12.05.30  40414461  MYL        130  Juha Jormanainen        IlomUrh
12.06.00  40461244  MYL        131  Jaakko Suutari          KontUrh
12.06.30  27436013  MYL        132  Ville Happonen          Kiteen Urheilijat
12.07.00  27011412  MYL        133  Petteri Nissinen        Joensuun Kataja
12.07.30  28656740  MYL        134  Lauri Vaahto            Pakilan Veto

Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.08.30  29446975  NYL        136  Netta Tuhkanen          RantUrh
12.09.00  33855455  NYL        137  Aino Laamanen           Enon Kisa-Pojat
12.09.30  26880880  NYL        138  Merja Eronen            Joroisten Urheilijat

Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.10.30  31775582  N40        140  Maarit Talonen          Joensuun Kataja

Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.11.30  27432606  M50        142  Heikki Hämäläinen       Juvan Urheilijat
12.12.00  40464825  M50        143  Kari Nevalainen         KontUrh
12.12.30  40456109  M50        144  Jukka Kotiranta         KUNNASNIEMEN KUNTO
12.13.00  27512704  M50        145  Timo Makkonen           KontUrh
12.13.30  27578942  M50        146  Arto Tilaeus            RantUrh
12.14.00  27573028  M50        147  Jari Turunen            Juvan Urheilijat
12.14.30  40213623  M50        148  Heikki Halonen          Juuan Jänne
12.15.00  27573895  M50        149  Reijo Tolsa             Virolahden Sampo
12.15.30  40130965  M50        150  Jarmo Kuusitaipale      KontUrh
12.16.00  27123902  M50        151  Antti Pöyhönen          Maaningan Mahti
12.16.30  27507670  M50        152  Harri Miettinen         Joutsenon Kullervo

Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta 5 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.17.30  27453834  M40        154  Jarkko Jauho            Joutsenon Kullervo
12.18.00  31806176  M40        155  Ari Niskanen            KiihtUrheil
12.18.30  40475420  M40        156  Jussi Väänänen          Nurmeksen Sepot
12.19.00            M40        157  Mika Huuho              Kiteen Urheilijat
12.19.30  27440957  M40        158  Jukka-Pekka Huuskonen   RantUrh
12.20.00  40213365  M40        159  Mikko Turunen           Leppävirran Viri

Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.21.00  40414284  M60        161  Veikko Kosunen          KontUrh
12.21.30  26765028  M60        162  Voitto Parikka          Polvijärven Vauhti
12.22.00  27531138  M60        163  Aito Pennanen           KiurUrh
12.22.30  27439900  M60        164  Jorma Honkanen          Maaningan Mahti
12.23.00  60193081  M60        165  Hannu Leskinen          Kiteen Urheilijat
12.23.30  27507243  M60        166  Viljo Martiskainen      IlomUrh
12.24.00  27590412  M60        167  Aarne Vartiainen        Simpeleen Urheilijat
12.24.30  27526350  M60        168  Juha Ovaska             Ruokolahden Raju
12.25.00  27546893  M60        169  Jouko Räsänen           SiilHS

Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.26.00  60177596  M70        171  Lauri Mikkonen          KontUrh
12.26.30  27555046  M70        172  Antti Juhani Silvan     IlomUrh
12.27.00  27575932  M70        173  Yrjö Tuovinen           Juuan Jänne
12.27.30  40076183  M70        174  Keijo Kosonen           ParikkUrh
12.28.00  27562819  M70        175  Mauri Siimestö          Polvijärven Vauhti

Sarjaluettelo

M75 Miehet 75 vuotta 3 km P

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.29.00  27508844  M75        177  Yrjö Makkonen           Joensuun Kataja
12.29.30  27495083  M75        178  Paavo Lappalainen       KontUrh
12.30.00  27442227  M75        179  Esko Hyvärinen          Polvijärven Vauhti

Sarjaluettelo